آموزش

تبدیل دریل به لوازم مختلف + نکات کاربردی انتخاب مبدل

برای یک کار خوب نیاز به ابزار خوب دارید. برای اینکه بتوانید محصولات عالی در اختیار مشتریان قرار دهید نیز لازم است ابزارهای خوبی در اختیار داشته باشید. از جمله این ابزارهای خوب می‌توان به دریل‌های ماهان تولز اشاره کرد که در دو نوع برقی و شارژی در اختیار شما قرار گرفته اند. دریل‌ها عملیات سوراخکاری انجام می‌دهند. اما با داشتن سه نظام مناسب می‌توان از آن‌ها انتظار بیشتری داشت. امروز به شما روش تبدیل دریل به لوازم مختلف را آموزش خواهیم داد. با ما همراه بمانید.

انواع تبدیل دریل به لوازم مختلف

مبدل‌ها می‌توانند وسیله‌‌ای با یک کاربرد خاص را تبدیل به وسیله‌‌ای با کاربردی دیگر کنند. مبدل دریل نیز یکی انواع مبدل‌هایی است که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از مبدل مناسب شما عزیزان می‌توانید دریل را از حالت سوراخکاری به حالت‌های برش کاری، سمباده زنی یا حتی حفاری تبدیل کنید.

دریل 10 ساده

تبدیل دریل به پیچ گوشتی

پیچ گوشتی وسیله‌‌ای است که با استفاده از آن می‌توان پیچ‌ها را باز یا بسته کرد. با افزودن قطعه‌‌ای به نام مبدل دریل به پیچ گوشتی می‌توان شاهد تبدیل دریل به پیچ گوشتی باشیم. این مبدل قیمت مناسبی دارد. از این رو استفاده از آن بسیار گسترده است.

تبدیل دریل به فرز و مینی فرز

فرز و مینی فرز از جمله ابزارهایی هستند که عملیات برش روی سنگ، چوب یا فلز را برای شما انجام می‌دهند. برای تبدیل دریل به فرز نیز یک مبدل لازم است. اما این تبدیل به سادگی تبدیل پیچ گوشتی نیست و نیاز به دقت فراوانی دارد. آن هم به دلیل استفاده از صفحه فرز در تبدیل است.

ماهان تولز می‌تواند فرز یا صفحه فرز را برای شما عزیزان فراهم کند. اما باید دقت داشت که هنگام تبدیل دریل به فرز و مینی فرز باید دریل در حالت راست گرد باشد. چرا که دیسک باید به خوبی روی دریل سوار شود.

رابط تبدیل به فرز و مینی فرز لازم است روی سه نظام نصب شود. این رابط در واقع قطعه‌‌ای فلزی است که یک مته در ابتدا و یک مهره فرز درون خود دارد. مته به سه نظام متصل شده و قسمت انتهایی مبدل که مهره فرز قرار دارد؛ سرعت فرز کنترل می‌شود.

دریل را به فرز انگشتی نیز می‌توان تبدیل کرد. توجه داشته باشید که برای این تبدیل نیاز به مبدل خاصی است که یک سر آن به سه نظام متصل می‌شود. از این رو این مبدل باید همخوانی خوبی با سه نظام شما داشته باشد. در غیر اینصورت نه تنها مفید نیست؛ بلکه می‌تواند دریل را نیز از از بین ببرد.

تبدیل دریل به اور فرز نیز ممکن است. برای این تبدیل نیز همانند دیگر تبدیل‌ها نیاز به یک رابط تبدیل دارید. اما نکته‌‌ای که باید درباره این تبدیل به آن اشاره کنیم؛ قابلیت استفاده همزمان دریل و اور فرز است. البته این تنها در صورتی است که دریل شما کشش لازم برای این کار را داشته باشد.

فرز مینیاتوری یکی دیگر از انواع فرز است که برای برش کاری‌های بسیار کوچک و ظریف استفاده می‌شود. این فرز معمولاً برای کار روی چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از یک تبدیل مناسب، می‌توان عملیات تبدیل دریل به فرز مینیاتوری را نیز به سادگی صورت داد.

تبدیل دریل به اره

اره‌ها یکی از لوازم صنعتی پر کاربرد هستند که در هر کارگاهی می‌توان نوع خاصی از آن‌ها را یافت. از جمله انواع اره می‌توان به اره دیسکی، اره عمود بر و… اشاره کرد. با استفاده از این مقاله ماهان تولز در کنار یک مبدل به سادگی می‌توانید دریل را تبدیل به اره کنید.

برای تبدیل دریل به اره دیسکی نیاز به دیسک‌های اره دارید. به یاد داشته باشید که این دیسک‌ها در اندازه‌های مختلف و برای کاربردهای مختلف تولید شده اند. از این رو برای مشاوره درباره اینکه کدام دیسک مناسب شماست؛ می‌توانید با کارشناسان ماهان تولز تماس حاصل نمایید.

در این مسیر شما نیاز به یک مبدل نیز دارید که کار آن نگه داشتن دیسک و اتصال آن به سه نظام دریل است. انتخاب این مبدل نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در صورت داشتن هر گونه مشکل، ممکن است دیسک باز شده و پرتاب شود. همچنین توجه داشته باشید که هنگام تبدیل دریل به اره دیسکی، دریل حتماً در حالت راست گرد باشد.

برای تبدیل دریل به اره گرد بر نیز لازم نیست کار چندان سختی صورت دهید. کافی است از یک مبدل مناسب استفاده کنید. به طور کلی تبدیل دریل به اره کار مشکلی نیست. تنها لازم است چند نکته ایمنی را رعایت کنید:

  • مبدل تبدیل دریل به اره افقی بر، گرد بر و… شما باید با سه نظام دریل هماهنگ باشد.
  • دریل شما باید قدرت کافی داشته باشد.
  • سه نظام به خوبی نصب شده باشد.
  • برای تبدیل دریل به اره باید رابط به خوبی روی دریلی که در حالت راست گرد است متصل شده باشد.

رابط تبدیل دریل به اره دارای دو بخش کلی است. بخش اول مربوط به قسمتی است که نیروی چرخشی را به صورت عمودی یا افقی حرکت دهد. بخش دوم نیز دارای مکانیزمی به منظور اتصال به مته می‌باشد. این بخش شبیه به سه نظام است و درون مته جای می‌گیرد.

تبدیل دریل به سنباده

سنباده‌ها لوازمی هستند که به کمک آن‌ها می‌توان عملیات سنباده زنی و تمیزکاری روی سطوح مختلف را صورت داد. سنباده‌ها دارای اشکال مختلفی هستند که هر کدام برای کار روی متریالی خاص به کار گرفته می‌شوند. برای تبدیل دریل به هر نوع سنباده‌‌ای نیز تنها لازم است مبدل آن سنباده را در اختیار داشته باشید.

سنباده لرزان

تغییر حالت دریل و تبدیل دریل به لوازم مختلف یکی از کارهایی است که امروزه به طور گسترده انجام می‌گیرد. هزینه پایین در کنار سادگی در تبدیل، این عملیات را جزئی از صنعت کرده است. در این مقاله از ماهان تولز به طور کامل درباره تبدیل دریل به لوازم مختلف صحبت کردیم. در صورتی که نیاز به مشاوره یا خرید هر کدام از این تجهیزات دارید؛ می‌توانید با کارشناسان ماهان تولز در ارتباط باشید. همچنین تیم ما آماده است تا هر گونه سوالی که شما در ذیل این مقاله مطرح می‌کنید را پاسخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.