آموزش

8 نکته کار با فرز سنگ بری

8 نکته کار با سنگ فرز

فرز سنگ بری یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات در صنعت است که توسط ماهان تولز به فروش می‌رسد. این فرز قیمت مناسبی دارد اما اگر نکات کار با مینی فرز و فرز را رعایت نکنید، لازم است چندین برابر هزینه کنید. برای دریافت اطلاعات کار با فرز سنگ بری کافی است با کارشناسان ماهان تولز در ارتباط باشید.

کمی درباره فرز سنگ بری

فرزهای سنگ بری ابزارهایی همه کاره هستند که همه چیز را می‌توان با استفاده از آن‌ها برش داد. اما فرزهای سنگ بری فرزهایی هستند که از مقاومت بالایی برخوردار هستند. با این حال کار با هر دستگاهی نیازمند اطلاعات کافی از آن دستگاه است.

فرزهای سنگ بری در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند. شما عزیزان می‌توانید به سادگی آن‌ها را از ماهان تولز تهیه کنید. کافی است به واتساپ این مجموعه مراجعه کنید.

البته صفحات برش از جمله مهم‌ترین تجهیزاتی هستند که در این دستگاه‌ها دیده می‌شوند.

انتخاب ابزار مناسب از مهم ترین نکات کار با فرز سنگ بری

محبوب‌ترین اندازه‌های فرز سنگ بری که می‌توانید در ایران پیدا کنید، ۱۱۵ میلی متر،۱۲۵ میلی متر،۱۵۰ میلی متر،180 میلی متر و ۲۳۰ میلی متر هستند. انتخاب دستگاه فرز اهمیت به سزایی دارد. از این رو توصیه می‌شود پیش از خرید سنگ فرز، مقاله راهنمای خرید سنگ فرز ماهان تولز را مشاهده کنید.

مینی سنگ فرز و سنگ فرز با اندازه‌های متفاوت هستند که در عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند. مینی سنگ فرزها اندازه کوچکتر و قدرت کمتری دارند. بنابراین نمی‌توانند برش‌های عمیق‌تری ایجاد کنند. از این رو مناسب کارهای بزرگ و سنگین نیستند. اما اگر به دنبال برش زدن چند قطعه سرامیک یا سنگ کوچک هستید، بهتر است از این دستگاه‌ها استفاده کنید.

نکات دیگری همانند موتور و صفحه سنگ برش هستند که از اهمیت بالایی برخوردار هستند. شما عزیزان می‌توانید این نکات را در مقاله راهنمای خرید سنگ فرز مطالعه کنید.

سنگ‌های تمیز

سنگ‌هایی که ترک‌ها و مشکلاتی درون خود مخفی دارند، ممکن است حین برش صدمه ببینند. از این رو بهتر است پیش از شروع کار با استفاده از یک فرچه تمیز یا ابزار‌های پولیش، اقدام به تمیز کردن سنگ کنید.

از سوی دیگر سنگ باید از هر گونه آلودگی محیطی به دور باشد. به این معنی که لازم است سنگ‌های خود را در جایی خشک و خنک قرار دهید. همچنین در صورت مشاهده هر گونه ترک یا شکاف دست از کار بکشید.

علاوه بر سنگ‌ها بهتر است فلنچ‌های دستگاه را نیز مورد برسی قرار دهید. دستگاهی که تمیز باشد، عمر بیشتری می‌کند. همچنین برش تمیز‌تری در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. به یاد داشته باشید بهتر است فلنچ‌ها را بیش از اندازه سفت نبندید.

برش سنگ با فرز
سنگ فرز دستگاهی به منظور برش سنگ است.

پوشش ایمنی

فرزهای سنگ بری تنها سنگ برش نمی‌دهند. ممکن است از آن‌ها برای برش آهن و… نیز استفاده شود. حتی اگر تنها از سنگ استفاده می‌کردیم نیز باید پوشش مناسب داشته باشید. چرا که ممکن است براده‌ها و موادی که به اطراف پرتاب می‌شود؛ شما را زخمی کنند.

مهم‌ترین پوشش هنگام کار با سنگ فرز، عینک است. تکه‌های ریز سنگ به سادگی می‌توانند وارد پلک‌ها و چشم‌های شما عزیزان شده به آن آسیب بزنند. عینک‌های محافظ فریم چسبان بهترین گزینه برای محافظت هستند.

گارد و محافظ صفحه از دیگر نکات ایمنی مهمی هستند که باید رعایت کنید. بهتر است هرگز این قسمت از ابزار را جدا نکنید. همچنین زمانی که برای خرید سنگ فرز می‌روید؛ از وجود این قطعه روی ابزار اطمینان حاصل کنید.

استفاده از ماسک تنفسی نیز دیگر توصیه‌‌ای است که ماهان تولز به شما عزیزان دارد. ذرات گرد و غبار بسیاری در فضایی که کار می‌کنید وجود دارد که می‌تواند به تنفس شما آسیب بزند.

داشتن صفحه برش با کیفیت

صفحه برش با کیفیت یکی از اصلی‌ترین نکاتی است که می‌تواند یک برش با کیفیت را برای شما عزیزان به ارمغان آورد. شما عزیزان می‌توانید با کیفیت‌ترین صفحه برش‌های ماهان تولز را در اینجا ببینید.

همیشه گران بودن دلیل با کیفیت بودن نیست. ارزانی هم نمی‌تواند نشانه بی‌کیفیت بودن یک محصول باشد. از این رو بهتر است هنگام انتخاب این قطعه چندان به قیمت اهمیت ندهید.

صفحات برش با تیغه الماسه بهترین انتخاب هستند. چرا که علاوه بر ارائه یک برش تمیز و با کیفیت، طول عمر بالاتری نیز دارند. تنها مشکلی که می‌توان برای صفحه برش‌های تیغ الماسه برشمرد، قیمت بالاتر آن هاست.

اندازه‌های صفحه برش شما باید با اندازه‌‌ای که دستگاه می‌پذیرد یکی باشد. در غیراینصورت صفحه به خوبی در جای خود قفل نمی‌شود. در نیز نهایت سرنوشت شومی در انتظار شما خواهد بود!

از سوی دیگر مکان قرارگیری دستگاه و قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که قطعه بیش از اندازه به زمین نزدیک باشد، تیغه‌ها به زمین برخورد کرده کل می‌شوند. همچنین توصیه می‌شود پیش از شروع برش قطعه، اندازه گیری‌های خود را انجام دهید.

تیغه‌های تیز

اگر به دنبال بهترین برش‌های سنگ هستید، از تیغه‌های تیز استفاده کنید. تیز کردن تیغه‌ها زمان زیادی از شما نمی‌گیرد اما می‌تواند کیفیت کار شما را بالاتر ببرد. همچنین سنگ فرزهایی که تیغه‌های تیز دارند، نیاز به صرف انرژی کمتری برای کار دارند. از این رو سالم‌تر باقی می‌مانند.

تکنیک‌های برش را بدانید!

قرار نیست هنگام کار با دستگاه برش از زور بازوهایتان استفاده کنید. استفاده بیش از اندازه از فشار ممکن است موجب خرد شدن صفحه برش شود. زمانی که صفحه برش خرد می‌شود، تکه‌های آن به اطراف پرتاب می‌شوند. این قطعات می‌توانند خراشی فراتر از یک خراش ایجاد کنند!

توصیه می‌شود فرز را طوری در دست بگیرید که جهت گردش صفحه برش، به سوی بیرون باشد. این کار باعث جهت دادن به تکه‌هایی است که از قطعه جدا می‌شوند. این قطعات دیگر به جسم شما آسیب نخواهند زد.

هنگام کار با صفحه برش به دستگاه ضربه نزنید. این کار مسیر دستگاه را منحرف می‌کند. در نتیجه برش شما کیفیت خود را از دست می‌دهد.

برای برش لبه‌ها بهتر است کمی دستگاه را خم کنید. با این کار خود را از شر جرقه‌هایی که به سمتتان پرتاب می‌شود نجات می‌دهید.

بهتر است طوری از دستگاه کار بکشید که تیغه‌ها داغ نشوند. صفحه برش ماهان تولز تیغه‌هایی دارد که به این راحتی‌ها داغ نمی‌شوند. با این حال بهتر است تیغه‌ها و صفحه‌های داغ شده را از دستگاه جدا کنید.

کار با فرز سنگ بری نیازمند داشتن اطلاعات درباره این قطعه و به طور کلی برش سنگ است. برای دریافت اطلاعات درباره این قطعه کافی است با واتساپ ماهان تولز در ارتباط باشید.

منبع:

familyhandyman.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.