آموزش

پروفیل چیست؟ + قیمت انواع پروفیل قوطی 😍 قیمت پروفیل بر هلدینگ ماهان ابزار

قیمت اره پروفیل بر

در هر صنعتی، متریال‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. متریال‌هایی که هر کدام ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارند. در صنایع ساختمان نیز یکی از پر کاربردترین متریال‌ها، پروفیل‌ها می‌باشند. در این مقاله هلدینگ ماهان ابزار قصد داریم شما را با مفهوم اینکه پروفیل چیست؟ قیمت انواع پروفیل قوطی و روش‌های کار با این محصول + قیمت پروفیل بر ماهان آشنا کنیم. تا انتها با ما همراه باشید.

پروفیل چیست؟

اگر از نظر لغت این واژه را برسی کنیم، پروفیل به معنی ثابت بودن یک مقطع در طولی مشخص است. در صنایع ساختمان نیز این عبارت به تجهیزاتی گفته می‌شود که در ساخت درب و پنجره، لوله یا نمای ساختمان به کار گرفته می‌شوند. به طور کلی ما دو نوع پروفیل در ایران داریم:

  • پروفیل باز
  • پروفیل بسته

پروفیل باز نیز دارای انواع مختلف می‌باشد اما می‌توان گفت اکثر آن‌ها برای تولید تسمه، تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، هاش و چهارپهلو به کار گرفته می‌شوند. یکی از مشهور‌ترین انواع پروفیل باز، پروفیل سطح مقطع Z است. این نوع پروفیل برای ساختمان‌هایی که باز و بزرگ هستند به کار گرفته می‌شود. از جمله کاربردهای این نوع پروفیل می‌توان به سقف سالن‌های بزرگ، سوله‌ها، سالن‌های ورزشی، انبارها و پارکینگ‌های عمومی اشاره کرد.

پروفیل بسته نیز در صنایع ساختمان سازی به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. عمده‌ترین کاربردی که می‌توان برای این نوع پروفیل متصور بود شامل تولید لوله، قوطی، پروفیل درب و پنجره، پروفیل پی وی سی و پروفیل‌های کرکره برقی می‌شود.

سیلیس با ۰/۳۵، کربن با ۰/۳ تا ۰/۱، گوگرد ۰/۰۴، فسفر ۰/۰۴، منگنز ۰/۵ از جمله اصلی‌ترین ترکیباتی هستند که برای تولید پروفیل مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ترکیبات باعث شده‌‌اند پروفیل‌ها سخت و محکم باشند. به طوری که با استفاده از لوازم معمولی به سادگی نتوان آن‌ها را برش داد. اینجاست که به یک ابزار دقیق و با قدرت بالا به نام پروفیل بر نیاز پیدا می‌کنید.

در یک دسته بندی کلی، پروفیل‌ها به دو دسته ساختمانی و صنعتی تقسیم بندی می‌شوند. پروفیل‌های ساختمانی همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، دارای دو دسته باز و بسته می‌باشند. این پروفیل‌ها سهم گسترده‌‌ای در تولید و مصرف پروفیل در ایران دارند.

پروفیل چیست

پروفیل بر چیست؟

پروفیل بر یکی از ابزارهایی است که برای برش پروفیل و مواد شبیه به آن گرفته می‌شود. استفاده از پروفیل برها نیازمند داشتن اطلاعات دقیق درباره آن‌ها و رعایت نکات ایمنی است. در مقاله راهنمای خرید پروفیل بر علاوه بر نکات خرید این محصول، به چیستی و نکات ایمنی آن نیز پرداخته ایم.

آیا انواع پروفیل را می‌توان با استفاده از پروفیل بر ماهان برش داد؟

پرفیل بر ماهان یکی از ابزاری که توانایی برش انواع پرفیل را دارد. البته برش انواع مختلف پرفیل به تیغه برش آن بستگی دارد که به راحتی وبا نصب تیغه مناسب، میتوانید انواع پرفیل را با استفاده از پرفیل بر ماهان برش دهید.

 انواع پروفیل در ایران + هر آنچه باید بدانید

پروفیل ساختمانی

اگر از دید دیگری به پروفیل‌های ساختمانی نگاه کنیم، شامل سه دسته نورد گرم، نورد سرد و پروفیل مرکب می‌شود. پروفیل نورد گرم از نورد گرم شمش‌های فولادی تولید شده در فولاد مبارکه اصفهان تولید می‌شود. این نوع پروفیل به شکل پروفیل قوطی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروفیل نورد سرد داستان متفاوتی دارد. این نوع پروفیل از شکل دادن ورق‌های فولادی از طریق خم کردن و پرس شدن آن‌ها تولید می‌شود. این نوع پروفیل به شکل ناودانی است. از این رو تنها برای کارهای ساختمانی سبک به کار گرفته می‌شود.

پروفیل مرکب پروفیلی است که از اتصال چند نورد گرم و سرد تشکیل شده است. این نوع پروفیل دارای کمترین کاربرد را میان انواع پروفیل‌هایی که با استفاده از دستگاه پروفیل بر می‌توان برش داد می‌باشد.

پروفیل کامپوزیتی

در مکان‌هایی که امکان خوردگی در پروفیل بالاست، بهتر است از این نوع پروفیل استفاده کرد. پروفیل‌های کامپوزیتی امروزه انتخاب بسیاری از ساختمان سازهای شمال کشور هستند.

استفاده از این نوع پروفیل مزایای بسیاری دارد که در زیر به آن‌ها اشاره کرده ایم:

  1. جلوگیری از خوردگی
  2. افزایش عمر سازه در برابر ارتعاش و زمین لرزه
  3. کاهش وزن بنا و ساختمان

پروفیل آلومینیومی

پروفیل‌های آلومینیومی برای کاربردهای ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پروفیل‌ها در صنایع برای تولید قطعات گوناگون و در ساختمان سازی برای تولید درب و پنجره به کار گرفته می‌شوند.

همانطور که اشاره کردیم، پروفیل‌های مختلفی را می‌توان برای تولید درب و پنجره به کار گرفت. این پروفیل‌ها نسبت به سایر پروفیل‌ها و آهن، هدر رفت انرژی را کاهش می‌دهند. همچنین به دلیل رنگ روشنی که دارند، احساس تمیزی بیشتری به ساختمان هدیه می‌کنند.

پروفیل گالوانیزه از مهم‌ترین انواع پروفیل

از این پروفیل بیشتر برای تولید درب و پنجره‌های UPVC استفاده می‌شود. با استفاده کردن از این پروفیل می‌توان اطمینان داشت که درب و پنجره شما مقاومت بیشتری دارند. همچنین در برابر هرز شدن پیچ‌ها استحکام بالاتری نسبت به سایر انتخاب‌های روز میز ارائه می‌کنند.

از سوی دیگر در صورتی که ارتفاع شما افزایش یابد، فشارهای جوی بیشتر می‌شود. این نوع پروفیل بهترین انتخاب برای زمانی است که در ارتفاع کار می‌کنید. البته به یاد داشته باشید از این پروفیل در ارتفاعات پایین نیز می‌توان استفاده کرد. چرا که در ارتفاعات پایین ما فشار نشست زمین را داریم.

ضخامت پروفیل‌های گالوانیزه از یک میلی متر شروع و تا حدود دو میلی متر افزایش پیدا می‌کند. به یاد داشته باشید که هرچه سطح پنجره بزرگتر باشد، فشار وارده بر آن بیشتر می‌شود. از این رو نیاز به پروفیل ضخیم‌تری احساس می‌شود. فراموش نکنید هرچه پروفیل ضخیم‌تر باشد، نیاز به دستگاه پروفیل بر قوی‌تری خواهید داشت.

قیمت انواع پروفیل قوطی و دیگر پروفیل‌ها

خرید پروفیل اصل با قیمت مناسب همیشه دغدغه تولید کنندگان بوده است. با این حال امروزه به سادگی می‌توان این ماده را از تولید کنندگان داخلی تهیه کرد. کافی است سری به سایت‌هایی همچون آهن آنلاین بزنید.

تنظیم پروفیل بر

قیمت پروفیل بر مناسب انواع پروفیل

حال که دانستید پروفیل چیست و چه کاربردی دارد، لازم است با پروفیل بر آشنا شوید. پروفیل برها از الزامات استفاده از پروفیل‌ها هستند. اما متاسفانه قیمت آن‌ها به شکل ناجوانمردانه‌‌ای بالاست. یکی از تولید کنندگانی که این محصول را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار داده است، ماهان تولز می‌باشد.

خرید اره پروفیل بر ماهان تولز بسیار ساده است. کافی است مقاله راهنمای خرید اره پروفیل بر ماهان را با دقت مطالعه کنید. سپس با کارشناسان ما در برنامه کاربردی واتساپ ارتباط بگیرید و سوالات خود را بپرسید. در نهایت نیز می‌توانید از طریق همان برنامه کاربردی، محصول مدنظر خود را سفارش دهید.

شما نیز هم اکنون می توانید بهترین پروفیل برها را از طریق واتساپ ماهان ابزار تهیه کنید.

پروفیل چیست، چه کاربردی دارد، انواع پروفیل‌ها کدام‌‌اند، کدام پروفیل را می‌توان با استفاده از پروفیل بر ماهان تولز برش داد و… تنها تعدادی از سوالاتی است که در این مقاله به آن‌ها پاسخ دادیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا حتی پرسش درباره این محصول، می‌توانید با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

از جمله سوالاتی که در این مقاله پاسخ داده شد!

پروفیل چیست؟

اگر از نظر لغت این واژه را برسی کنیم، پروفیل به معنی ثابت بودن یک مقطع در طولی مشخص است. در صنایع ساختمان نیز این عبارت به تجهیزاتی گفته می‌شود که در ساخت درب و پنجره، لوله یا نمای ساختمان به کار گرفته می‌شوند.

چه پروفیل‌هایی را با پروفیل بر ماهان می‌توان برش داد؟

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، پروفیل‌ها دارای انواع مختلفی هستند که همه آن‌ها را با اره پروفیل بر ماهان ابزار می‌توان برش داد.

انواع پروفیل‌ها کدام اند؟

  • پروفیل گالوانیزه
  • پروفیل آلومینیومی
  • پروفیل کامپوزیتی
  • پروفیل ساختمانی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.